הצוות

אמילי סילברמן

תמונה
ד"ר
אמילי
סילברמן
מנהלת אקדמית

ד"ר אמילי סילברמן היא המנהלת האקדמית ומייסדת הקליניקה. ד"ר סילברמן היא חברת סגל במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית, מתמחה בתחומי מדיניות דיור, התחדשות עירונית, היבטים חברתיים של תכנון פיזי ופיתוח קהילתי. היא בעלת תואר דוקטור במדיניות ציבורית מה-London School of Economics. עבודתה האקדמית נשענת על ניסיונה העשיר בניהול מלכ"רים ובפיתוח קהילתי. אמילי היא ממייסדי הקואליציה לדיור בר השגה, ממייסדי ארגון "תחבורה היום ומחר" ועוד. בדו"ח המומחים של מחאת קיץ 2011 (דו"ח ספיבק-יונה), מילאה אמילי את תפקיד יו"ר ועדת דיור, תחבורה, תכנון וקרקע. במהלך 2014 מילאה אמילי תפקיד של יו"ר-משותף לועדת המשנה לדיור בועדה למלחמה בעוני ("ועדת אלאלוף"). ביוני 2014 הוגשו המלצות הועדה לשר הרווחה והשירותים החברתיים.

 

במהלך HUJI Talks 2016, סדרת שיחות מעוררות השראה ישירות מהאוניברסיטה העברית, ד"ר סילברמן נתנה הרצאה מרתקת שעסקה באוניברסיטה והעיר: סיפור של תכנון אורבני. <<<לצפייה בהרצאה המלאה באנגלית

 

ליצירת קשר עם אמילי: emily.silverman@mail.huji.ac.il

 

 

 

 

נגה קידר

תמונה
ד"ר
נגה
קידר
עמיתת מחקר, ראש תחום מחקר
keidar.noga@gmail.com

ד"ר נגה קידר היא עמיתת בתר־דוקטורט של קרן עזריאלי במחלקה לסוציולוגיה ובקליניקה האורבנית . בקליניקה היא מובילה את אגף המחקר, שזכה לאחרונה במענק מחקר והכשרה לארבע שנים עם אוניברסיטת טורונטו. כמו כן, היא מנחה את צוות הכתיבה של הקליניקה שמסקר תופעות מרחביות מזווית חברתית. 

תחום מחקרה הוא בממשק שבין סוציולוגיה עירונית, סוציולוגיה פוליטית והסוציולוגיה של הרעיונות. את לימודי התואר השלישי היא השלימה במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת טורונטו כמלגאית Connaught, וכעמיתת מחקר ב"פרוייקט הגנום העירוני" בבית הספר לערים ובמכון למימון ושלטון מקומי, שניהם באוניברסיטת טורונטו. בעבודת הדוקטורט שלה ובמחקרי המשך נגה עוקבת אחרי האופן בו ארגונים מורכבים, כמו ערים, מאמצים רעיונות חדשים. היא עוסקת בשאלות האלו מזוויות שונות, ובוחנת, בין היתר, איך רעיונות משתנים לאורך זמן בהשפעת מאפייני העיר שמאמצת אותם? איך רעיון מסוים הופך להיות רלוונטי גם בקונטקסטים עירוניים שונים בתכלית? כיצד ביססה קבוצה מצומצמת של מומחים כריזמטיים את מעמדה כ'גורואים' עירוניים, ומה אותם גורואים עושים בפועל כדי לחבר בין ערים לרעיונות? בבחינת השאלות האלה נגה משתמשת במגוון שיטות מחקר איכותניות וכמותניות. 

בנוסף, נגה מלמדת סוציולוגיה עירונית במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. 

עוד על עבודתה של נגה ניתן לקרוא כאן: https://huji.academia.edu/NogaKeidar

ליצירת קשר: keidar.noga@gmail.com

ענאיה בנא ג'יריס

תמונה
ד"ר
ענאיה
בנא ג'יריס
עמיתת מחקר, ראש תכנית מלגאים
ד"ר ענאיה בנא ג'יריס היא אדריכלית נוף ומתכננת ערים. במסגרת הקליניקה היא מובילה פרוייקטים ותהליכים הקשורים לאזרחי ישראל  הערבים-פלסטינים ולתושבי מזרח ירושלים.  עבודת הדוקטורט של ענאיה בתכנון עירוני (מהטכניון) עוסקת בתיאוריות של צדק ויישומן בהליכי קבלת החלטות במוסדות התכנון. כמו כן היא מתמחה בסוגיות של תכנון עירוני וזכויות החברה הערבית פלסטינית כמיעוט לאומי ילידי בארץ. ענאייה עבדה במשך עשור במרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי. 

מיכל ברייאר

מיכל ברייאר
ד"ר
מיכל
ברייאר
עמיתת מחקר וראש תחום תכנון
ד"ר מיכל ברייאר היא אדריכלית ומתכננת ערים, בעלת תואר שלישי בפוליטיקה וממשל מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. מיכל הצטרפה ב-2020 לקליניקה כעמיתת מחקר וכראש תחום פיתוח קהילתי. מנחה אולפן בתכנון אסטרטגי ומרכזת את קורס ההתמחות. תחומי המחקר של מיכל כוללים סביבות עירוניות בלתי-פורמאליות, תכנון עירוני מבוסס קהילה, אנתרופולוגיה של מומחים, ואזרחות עירונית. ממצאי המחקר שלה על תכנון עירוני, קהילות, וצדק מרחבי בירושלים הערבית ובגבול מקסיקו ארצות הברית התפרסמו בכתבי עת מובילים בעולם. מיכל עבדה בתכנון שכונתי כאדריכלית עצמאית, כמתכננת במינהל התכנון, וכמתכננת קהילתית בירושלים. מאז 2014 היא חברה בוועד המנהל של עמותת "במקום" מתכננים למען זכויות תכנון. מלמדת בתכנית לתואר שני בעיצוב אורבני בבצלאל.

ת׳ראא קריש ثراء قرش

ת׳ראא קריש ثراء قرش
ת׳ראא
קריש ثراء قرش
רכזת תכנית המלגאים

ירושלמית בוגרת תואר ראשון בהנדסת ארכיטקטורה מאוניברסיטת אל-נג'אח בשכם, שמסיימת בימים אלו את לימודי המוסמך בתכנון ערים באוניברסיטה העברית במסלול המחקרי. ת'ראא ומשפחתה עברו בין השכונות הערביות המקיפות את קמפוס הר הצופים. כמו לכל סטודנט ערבי ממזרח ירושלים, הכניסה והלמידה באוניברסיטה העברית מאתגרת וכמעט בלתי אפשרית. היא ניצבת כחלום מול העיניים, אבל גם מרגישה -  אך זה רחוק מדי!

ת'ראא השתתפה במספר פרוייקטים בקליניקה האורבנית, ביניהם "הפלטפורמה לתכנון במזרח ירושלים", פלייסמייקינג לגיל הרך באום אל פאחם, ולאחרונה בהוראת קורס שמתמקד במפגש בין סטודנטים יהודים וערבים בקמפוס באמצעות מתודת הפלייסמייקינג.

בנוסף לאלו, ת'ראא שותפה לוועדה מייעצת לפרוייקטים של פלייסמייקינג ביישובים ערבים בצפון ביחד עם המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי והקליניקה. כמו כן, היא מובילה פרוייקטים שונים של פלייסמייקינג במספר שכונות במזרח העיר במסגרת תוכנית פעילים לקיימות ושותפה בצוות הירושלמי לעיצוב מדיניות ומחקרי שטח. כיום היא רכזת הפרויקטים בקליניקה האורבנית ועוזרת הוראה בקורס פלייסמייקינג.

לכתבת פרופיל עם ת'ראא קריש 

ליצירת קשר עם ת'ראא קריש: tharaa.kirresh@mail.huji.ac.il

או דרך לינקדאין

 

 

ثراء قرش

مقدسية تحمل شهادة البكالوريوس في الهندسة المعمارية من جامعة النجاح نابلس، تكمل تعليمها العالي بدرجة الماجستير  في تخطيط المدن في الجامعة العبرية بمنحة من العيادة الحضرية.

تنقلت وعائلتها بين الأحياء العربية المحيطة بالحرم الجامعي، وكأي مقدسية فإن الدخول والتعليم في الحرم الجامعي الاسرائيلي يعتبر تحديًا صعبًا ويكاد أن يكون مستحيلا! وكان دخول هذه الجامعة من الأحلام بعيدة المنال.

انضمت إلى العيادة الحضرية في مشروع منصة المخططين في شرقي القدس، وكذلك صناعة المكان وملائمتها للطفولة المبكرة في أم الفحم، ومؤخرا في صياغة وانشاء مساق جامعي يعمل على لقاء بين الطلاب اليهود والعرب من خلال التعلم والعمل في صناعة المكان، وكذلك أيضا كجزء من لجنة استشارية لمشروع صناعة المكان في أربع مدن وبلدات في الداخل مع المركز العربي للتخطيط البديل والعيادة الحضرية.

- تقود مشاريع صناعة مكان وتخطيط مجتمعي في عدة أحياء في شرقي القدس بالتعاون مع بلدية القدس.

- مساعدة تدريس في مساق صناعة المكان في الجامعة العبرية مع العيادة الحضرية

- جزء من الطاقم المقدسي لرسم السياسات والأبحاث الميدانية وتقديم الخدمات العامة

- منسقة مشروع العيادة الحضرية للجامعة العبرية ، ومسؤولة عن مشروع منحة التخطيط العمراني للعرب ، وتنظيم جولات ميدانية مع مجتمع العيادة الموسع، ودعم طلاب الدراسات العليا
الإسرائيليين والفلسطينيين في التخطيط الحضري وتنمية المجتمع.

 

للتواصل مع ثراء قرش:   tharaa.kirresh@mail.huji.ac.il

  أو  موقع لينكدان  أو من خلال موقع لينكدان