הקורסים שלנו

מולטיברסיטה - יוצרים יחד מקומות מפגש באוניברסיטה העברית 40775

סמסטר: 
שנה: 
2021

מולטיברסיטה (Multiversitas) - לומדים ויוזמים בירושלים - תכנית למידה מבוססת פרויקטים

תכנית חדשה ללימוד אקדמי ופעולה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים

מרכז מינרבה לזכויות האדם והמרכז לחקר הרב-תרבותיות והמגוון, באוניברסיטה העברית בירושלים, זכו במענק משמעותי לשלוש שנים מיוזמת בניית השלום של האיחוד האירופי (European Union Peacebuilding Initiative) להקמתה והפעלתה של תכנית חדשה שעיקרה יצירת פלטפורמה אקדמית רב-תרבותית לעידוד יזמות ומעורבות קהילתית. מדובר בתוכנית ייחודית המאפשרת למידה חווייתית ואינטראקטיבית של קורסים מבוססי-פרויקטים, בקבוצות רב-תרבותיות ומגוונות של סטודנטים יהודים ופלסטינים, מכל היחידות האקדמיות באוניברסיטה העברית.

מזרח ירושלים: מדיניות, כלכלה וחברה 49805

סמסטר: 
שנה: 
2021

קורס "מזרח ירושלים: מדיניות, כלכלה וחברה" (49805) נאצר על-ידי מכון ירושלים למחקרי מדיניות ומובל על ידי ד"ר שרית בן-שמחון.  הוא כולל סדרת הרצאות אורח.ת בנושאים מגוונים, ביניהם כלכלה ותעסוקה, חינוך, תשתיות ותחבורה, חברה אזרחית, תרבות ופנאי ועוד. הקליניקה האורבנית מובילה במסגרתו סדרת אשכול הרצאות בנושא תכנון במזרח ירושלים.  

תכנון עירוני ידידותי לילדים 40555

סמסטר: 
שנה: 
2021

כיצד משפיעה הסביבה העירונית על תהליכי ההתפתחות של ילדים צעירים? לו יכולנו לחוות את הערים שלנו מגובה 95 ס"מ, הגובה הממוצע של ילד בן שלוש, מה היינו משנים בתכנון שלהן? אילו כלי מדיניות, ניהול ופרקטיקות של עיצוב עירוני יכולים לסייע בקידום התפתחות הגיל הרך בערים?

סמינר אינטימי הנלמד באנגלית מספק את היסודות של תכנון עירוני ידידותי לילדים, באמצעות היכרות עם מחקר, פרקטיקה ומנהיגים ישראלים ובינלאומיים בתחום. בסוף הקורס מציעים הסטודנטים מדיניות מרחבית או התערבות בפעולה לשיפור התפתחות הגיל הרך עבור קבוצות משתמשים ספציפיות. הקורס מתאים לסטודנטים הלומדים בין היתר תכנון עירוני לגיל הרך, אדריכלות, ניהול ארגונים לא ממשלתיים ובריאות הציבור והקהילה ופתוח לסטודנטים מרקעים שונים.

מדיניות דיור 40704

סמסטר: 
שנה: 
2021
הקורס יעניק לסטודנטיות ולסטודנטים היכרות עם מגמות במדיניות דיור בארץ ובעולם, מפרספקטיבה עכשווית והיסטורית, ומנקודת מבטם של בעלי עניין שונים (ממשלות, עיריות, קהילות תושבים, יזמים ומתכננים). הקורס יבחן באופן ביקורתי מגמות קיימות בתכנון למגורים ובמדיניות דיור, כגון מדיניות בנוגע לחזקת דיור (tenure), מגבלות פוליטיות ותכנוניות על הגדלת היצע הדיור, ומדיניות פיקוח על שכר דירה. טיעון מרכזי בקורס הוא שתפקיד המתכנן בהקשר של דיור והתחדשות עירונית כולל רכיבים משמעותיים מעבר להבטחת היצע נאות של יחידות דיור.