שיתוף פעולה בין מגזרי - ועידת עכו לעירוניות

יוני 30, 2015
שיתוף פעולה בין מגזרי - ועידת עכו לעירוניות

מהי עירוניות בישראל? מהם הפרמטרים המגדירים מקום כעירוני או לא עירוני? כיצד ניתן לקדם עירוניות משגשגת, צודקת ויעילה יותר? מי מרוויח ומי מפסיד מדפוסי העירוניות בישראל, ומי צפוי להרוויח ממנה בעתיד? מהם סיפורי ההצלחה של עירוניות ישראלית, איך עירוניות ישראלית דומה או שונה מעירוניות במקומות אחרים בעולם ומה ניתן ללמוד מהניסיון הבין-לאומי? כיצד ניתן להעצים את השלטון המקומי למינוף ערי ישראל?

 

ועידת עכו לעירוניות (17-19 בנובמבר 2015) היא מפגש ישראלי ראשון מסוגו המזמין מקבלי החלטות, אנשי מקצוע, אקדמאים ואקטיביסטים לדון וללמוד ביחד על העתיד של העירוניות הישראלית. השנה, ועידת עכו נערכת בסימן שיתופי פעולה בין מגזריים, מתוך ההבנה של מורכבות הכרוכה בעירוניות ובצורך בשיתוף פעולה ופרספקטיבות שונות לקידומה.

 

>> לרשמים מתוך ועידת עכו

 

הועידה נערכה בעכו וכללה פאנלים, הרצאות וסדנאות בנושאים השונים המרכיבים את האג'נדה העירונית: מרעיונות על אקטיביזם עירוני, אמנות וחקלאות עירונית, דרך בחינה של הזכות לעיר וכלכלה ופיתוח בערים ערביות ועד מדדים לעירוניות טובה ופיתוח משילה לאומית אפקטיבית לשנים הבאות. את האירוע ליוו אירועים מיוחדים ברחבי העיר, ובהם סיורים רגליים, מופעים מוזיקליים, הקרנת סרטים דוקומנטריים בנושא רב תרבותיות ועוד. 

 

האירוע הוא חלק מרכזי בהכנה לקראת כנס UNHabitat III, הנערך אחת לשני עשורים ומעצב את האג'נדה הבינלאומית לגבי עיור ועירוניות. לקראת הכנס המדינות החברות באו"ם מגבשות אג'נדה עירונית לאומית אשר בתורה תורמת לפיתוח המדיניות הבינלאומית ולהתמודדות עם בעיות גלובליות כגון ניצול משאבים, פערים כלכליים וחברתיים, אתגרים אקולוגיים ועוד. 

 

הקליניקה האורבנית לקחה חלק בארגון והליווי האקדמי של הועידה. חבריה השתתפו במושבים השונים, ובמסגרת מושב שעסק בעיר היצירתית הושק הפרסום "יוצרים מקום: פלייסמייקינג בישראל".

 

 

 

 

>> לתכנית ועידת עכו לעירוניות 2015

 

>> למידע נוסף על כנס UNHabitat III ולבלוג של סיטיסקופ העוקב אחריו

 

>> לזירת גלובס לקראת ועידת עכו לעירוניות

 

>> ליצירת קשר עם מארגני הכנס

 

 

 

 

ראה גם: אירועים