אולפן בתכנון ומדיניות עירונית אסטרטגית

אולפן בתכנון ומדיניות עירונית אסטרטגית

אולפן זה מיועד במיוחד למתחילים, לסטודנטים ללא רקע קודם בתכנון עירוני או אדריכלות, ומתאים גם לבעלי נסיון בתכנון סטוטורי המעוניינים ללמוד את הגישה והכלים של תכנון אסטרטגי. הקורס מלמד את הגישה של תכנון אסטרטגי מרחבי ברמת השכונה, וכולל הכרות עם כלים בסיסיים של עיצוב אורבני. 

האולפן אינטראקטיבי ואינטסיבי. בכל שנה בוחרים שכונה למחקר. בשנת 2018 האולפן בתכנון אסטרטגי יתמקד בגבעה הצרפתית, בשיתוף פעלה עם המינהל הקהילתי. סטודנטים עובדים בצוותים משתנים לחקר המצב הקיים בשכונה, ולהצעת הצעות להתערבות, המבוססות על נתונים דמוגרפים ומרחביים, רעיונות עם תושבים ובעלי עניין, וניתוחים מרחביים משותפים. בשל ריבוי המטלות במהלך הסמסטר, והציפייה למחקר שדה, אולפן זה מזכה את הסטודנטים ב 4 נ"זים, לעומת 2 נ"זים באולפנים אחרים. 

במסגרת האולפן נלמד מה הוא תכנון אסטרטגי כפי שהוא נתפס בספרות ועל ידי אנשי מקצוע מובילים, מה הם יתרונותיו, מה הן שיטות הניתוח הרלוונטיות, ומה הן שיטות הפעולה (המתודות) באמצעותן ניתן לפעול כמתכננים אסטרטגים. נרכוש כלי עבודה מעשיים ונתנסה בניתוח שטח – נכתוב יחד דוח מצב קיים על סעיפיו, ננתח מפות וחתכים, נלמד מה הוא ניתוח שחקנים ואיזה שימוש יש לעשות בו, כיצד עורכים ראיון בשדה, מהי שפת הדפוסים ומהו מיפוי רגשות, ונתנסה בעבודה בשיטת ה Place Making 

אולפן זה מומלץ במיוחד עבור סטודנטים המעוניינים להשתתף ב"קורס הקליניקה האורבנית: התמחות בתכנון חברתי" בסמסטר אביב 2019. 

ימי רביעי בין השעות 14:30- 18:15

מנחות הקורס:

אדריכלית יערה מנור רוזנר
ד"ר אמילי סילברמן

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר המודל - לחצו על הקישור המצורף מטה

 

סמסטר: 
א
שנה: 
2019